top of page

COVID 19 i wpływ na wypadanie włosów. Analiza i metody zapobiegania.

COVID 19 i wpływ na wypadanie włosów. Analiza i metody zapobiegania.

Zaktualizowano: 23 wrz 2020

Tysiące osób, którzy zachorowali Covid 19 Skarżyły się na wypadnie włosów: Przeanalizujmy przyczyny i dowiedzmy się jak rozwiązać problem nadmiernego wypadania włosów.

Badania przeprowadzone przez dr. Esther Freeman wykazały, że 1000 osób z Covid-19 w 38 krajach skarżyło się na nadmierne wypadanie włosów w okresie po wyzdrowieniu, a zwłaszcza około 3 miesiące po chorobie. W lipcu, we Włoszech zaobserwowano przyrost przypadków znacznej utraty włosów u osób zakażonych w okresie kwietnia i maja. W rzeczywistości we Włoszech doszło do poważnego wypadania włosów w lipcu u osób zakażonych. Wypadanie włosów: całkowicie naturalne zjawisko fizjologiczne, jeśli mieści się w określonych parametrach.


W cyklu życia włosa istnieje precyzyjna faza, w której w sytuacjach anormalnych mogą wystąpić oczywiste problemy z nadmiernym wypadaniem włosów. Mowa o fazie KENOGEN, odkrytej w dziedzinie badań trychologicznych, która zachodzi pomiędzy wypadaniem starych włosów (faza EXOGEN, ostatni etap fazy telogenicznej) a ich zastąpieniem przez nowe włosy. Generalnie faza ta jest naturalnym procesem fizjologicznym i trwa od 2 do 4 miesięcy, dotykając jednocześnie tylko niewielki procent włosów (nie więcej niż 14%).Jakie są główne przyczyny wypadania włosów i jaki jest związek z Covid 19?


 • Stres emocjonalny - ile razy zdarza się, że szczególnie stresującym okresom towarzyszy konsekwentne wypadanie włosów? Zastanówmy się, jak bardzo Covid 19 wpłynął psychologicznie na nasze życie

 • Gorączka - wszyscy zgodzą się, że gorączka jest być może głównym objawem Covid 19

 • Spożycie niektórych rodzajów leków - wśród nich są leki przeciwwirusowe

 • Choroby układowe, takie jak cukrzyca lub dysfunkcja tarczycy

 • Niezbilansowane diety

 • Nieprawidłowe nawyki żywieniowe


Jak uniknąć wypadania włosów?

Oto kilka wskazówek, które należy zastosować, aby łysieniu telogenowemu:


 • Unikaj sytuacji, w których występują napięcia emocjonalne i praktykuj techniki samo-relaksacji (takie dyscypliny jak joga lub medytacja wspomagana mogą w tym bardzo pomóc)

 • Utrzymuj dietę i regularnie przyjmuj zdrową żywność oraz białka bogate w witaminy B i PP

 • Unikaj mycia włosów zbyt gorącą wodą

 • Delikatnie układaj włosy i nie czesaj ich zbyt długo

 • Używaj specjalnych produktów, które chronią włosy i ukierunkowanych zabiegów, aby przeciwdziałać ich wypadaniu

Rozwiąż wypadanie włosów dzięki BioNature Mineral Treatment 60 dni


Nowa 60-dniowa kuracja Bionature narodziła się dzięki cennej współpracy z naszą doktor Danielą Mantovani.

Dzięki innowacyjnej technologii Molecular Biolquefaction składniki aktywne działają lepiej, ponieważ są łatwiej przyswajalne.


Potwierdzone wyniki:

 • Wzrost odrostu w fazie anagenu -> + 10% włosów

 • Wzmocnienie włosa

 • Redukcja wypadania -> -13,1% w 8 tygodni

 • Przesunięcie fazy telogenu w czasie -> wydłużenie żywotności włosów o 32,4%


Wśród składników aktywnych bardzo istotna jest obecność olejku sandałowego, ponieważ aktywuje on receptory, które zapobiegają starzeniu się mieszków włosowych i dłużej utrzymują włosy w fazie wzrostu anagenu.


Bionature Mineral Treatment 60 Days może zatem stać się Twoim idealnym sprzymierzeńcem, jeśli Ty również zauważyłeś wzrost wypadania włosów w sytuacjach szczególnego stresu fizycznego i emocjonalnego, takiego jak Covid 19.


Wiemy: 60 dni to nie jest krótki czas i kuracja może być wymagająca, ale efekty niezwykłe i długotrwałe.


Dowiedz się więcej o BioNature Mineral Treatment 60 dni


Jeśli jesteś profesjonalistą w branży i chcesz dowiedzieć się więcej na takie tematy, przypominamy, że Emmebi Italia organizuje cykl szkoleń internetowych na temat trychologii z nauczycielem dr Danielą Mantovani, biologiem i naturopatą. Aby otrzymać więcej informacji SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Doctor Daniela Mantovani -

Trycholog Emmebi Italy

214 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page