top of page

5 Korzyści Oceanu Atlantyckiego dla włosów

5 Korzyści Oceanu Atlantyckiego dla włosów

Pływanie w oceanie zapewnia wiele korzyści dla dobrego samopoczucia fizycznego i psychicznego. Niewiele osób jednak wie jak wiele korzyści płynie dla włosów z kąpieli w oceanie. Dlatego postanowiliśmy przygotować krótką listę korzyści jakie przyniesie Twoim włosom kąpiel w Oceanie.


autor zdjęcia. Andrea Piacquadio


1. Zwiększa objętość i pełność włosów


Kryształki słonej wody dodają włosom „objętości”. To może być dobra rzecz, jeśli chcesz zwiększyć objętość włosów. Uważaj, jednak zbyt długa kąpiel i dodatkowa sól również wysusza je i unosi łuski włosa, co czyni je podatnymi na dalszą utratę wilgoci. Dlatego w przypadku kąpieli ogranicz zbyt długi pobyt w wodzie.


2. Składniki odżywcze wchłaniane przez skórę głowy


Woda morska zawiera składniki odżywcze, których potrzebuje Twój organizm. Na przykład wiadomo, że magnez wzmacnia neurosystem i działa uspokajająco na organizm. Magnez jest również dobrze wchłaniany przez skórę, dzięki czemu kąpiel w oceanie jest nie tylko przyjemna, ale także - zdrowa dla nerwów. Mniejszy stres wiąże się z lepszym wzrostem włosów, więc uspokajające działanie magnezu jest dużym plusem.


3. Złuszczający i pobudzający przepływ krwi


Kryształy słonej wody mogą służyć jako doskonały peeling do skóry głowy, aby usunąć nagromadzony produkt z cebulek włosów, a także pobudzić przepływ krwi, jeśli zamierzasz masować skórę głowy peelingiem solnym.Tak więc masowanie skóry głowy po wyschnięciu włosów - to dobry pomysł, ponieważ stymulowanie przepływu krwi w skórze głowy ma wiele zalet.


autor zdjęcia. Tatiana (autor pexels profile)4. Właściwości przeciwgrzybicze


Sól może pomóc w łupieżu spowodowanym przez grzyby, ponieważ słona woda ma właściwości przeciwgrzybicze.Te właściwości przeciwgrzybicze występują, gdy grzyby muszą zużywać więcej energii na osiągnięcie osmozy (lub osmoregulacji) w wodzie słonej niż w wodzie słodkiej, zamiast zużywać tę energię na własny wzrost.


5. Naturalny szampon i odtłuszczacz


Jeśli masz tłustą skórę głowy, woda morska może pomóc usunąć ciężkie oleje i nadmiar sebum, działając jak suchy szampon.Pochłania nadmiar sebum znajdującego się na włosach blisko nasady.


Werdykt


Odpowiedź brzmi zatem podwójnie. Woda z oceanu może przynieść wiele korzyści jednak zbyt częsta kąpiel może spowodować wysuszenie włosów. Jeśli zależy Tobie na korzyściach i wygodzie to zachęcamy do skorzystania z naszej najnowszej linii produktów, które zawierają wodę z Oceanu Atlantyckiego.Gate Ocean

kolekcja produktów z wodą z oceanu atlantyckiego308 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page